GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12688038
nr 1268 8038
Thure Öberg
(1872-1935), Sverige
Vas, Arabia, Finland. Stämplad Arabia undertill i godset. Höjd: 34 cm
Kondition: sprickor och krackelyer
Thure Öberg, född 1872 i Stockholm, död 1935 i Helsingfors, svensk keramiker verksam i Finland.
måndag 12 augusti 2019
kl 18:05:03
Thure Öberg
Läs mer om Thure Öberg
Arabia