GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 12688038
nr 1268 8038
Thure Öberg
(1872-1935), Sverige
Thure Öberg (1872-1935), Sweden. Arabia, Finland, Finland. Stämplad Arabia undertill i godset. Height: 34 cm, sprickor och krackelyer.
VASE, Arabia, Finland. Stämplad Arabia undertill i godset. Höjd: 34 cm
Condition: sprickor och krackelyer
Thure Öberg, Swedish ceramist born 1872 in Stockholm, dead 1935 in Helsinki.
Withdrawn
Monday August 12 2019
at 18:05:03
Thure Öberg
Read more about Thure Öberg
Arabia